Mit jelent a kutya-fizioterápia?
A kutyafizioterápia célja az egészséges mozgás képességének megőrzése, fejlesztése illetve helyreállítása. A mozgásszervi betegségek MEGELŐZÉSE és REHABILITÁCIÓJA
Miben tud segíteni a fizioterápia?
A fizioterápia kezelés felgyorsítja a gyógyulást, így lerövidíti a sérülések és műtétek utáni felépülést. Az aktív gyakorlatokkal fejlesztjük az ügyesség és koncentráció képességet, javítjuk az általános kondíciót és támogatjuk az ideális testsúly elérést / megtartást is. A Gyógytorna elemekkel stabilizáljuk az ízületeket és erősítjük az izmokat. A közös munka erősíti a gazdi-kutyus kapcsolatot. A rehabilitációs kezelés minden esetben állatorvosi diagnózis alapján történik.
Mi történik az első találkozáskor?
Az állapotfelmérés során részletesen megvizsgálom a kutyust és kikérdezem a gazdit. Felmérem a jelenállapotot és terhelhetőségi szintet a személyre szabott részletes kezelési terv céljából. Mit jelent a kezelési terv? A kezelési terv tartalmazza, hogy pontosan melyik területet, milyen célból, milyen gyakorisággal és milyen módszerrel fogunk kezelni a rövid és hosszútávú célok eléréséhez
Miből áll egy kezelés?
Terápiás masszázsból, ízületi manipulációkból (passzív mozgatás, manuál terápia) és gyógytornából. A torna során jelenállapotnak megfelelő terápiás eszközöket használok, mert bizonyos mélyizmokat csak instabil eszközön végzett mozgással lehet erősíteni. Kiegészítő terápiak: LÉZERTERÁPIA és TENS - elektroterápiás kezelés. Egy találkozó hossza 40-60 perc a kutyus aktuális mentális és fizikai állapotához igazítva.
Mi történik a kezelések után?
A gazdik egyszerű, könnyen elsajátítható házi feladatot kapnak. Ezeket minden esetben részletesen megmutatom és írásban átküldöm a kezelések után. A házi feladatokat, a kezdeti - természetes - bizonytalanság ellenére, idővel örömteli elfoglaltságként élik meg a gazdik. A közös kuckózás, simogatás része lesz a szakszerű kutyamasszázs, a kutya gyógytorna elemek pedig a sétákat, az otthoni játékokat színesítik.